[Çözüldü] Bebek Odası Sticker

[Çözüldü]   Bebek Odası Sticker
18 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 515 kez okundu.

  Bebek Odası Sticker

Önce sticker ne demek ona bir bakalım. Sticker pek çok mekânda aksesuar olarak duvarları süslemek ve renklendirerek monotonluktan kurtulmak için kullanılan, duvarlara yapıştırılabilen özel duvar çıkartmalarıdır. Bebek odalarını renklendirmek, bebeklerin ilgisini çekebilmek ve onları mutlu edebilmek amaçlı bebeklere özel bebek odası sticker modelleri üretilmektedir.

 Sticker Uygulamasında Bilinmesi Ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir

Stickerın uygulanacağı zeminin üstü pürüzsüz temiz olmalıdır. Yüzey silinerek tozdan tamamen arındırılmalı ve çok iyi kurulanmalıdır. Eğer duvar yeni boyanmışsa boyanın kuruması beklenmelidir. En az 10-15 gün kadar. Stickerlar sıva yapılmış duvarlara yapıştırılamazlar. Çünkü zemin düz olmadığı için bir süre sonra sticker zemine tam yapışmaz ve çıkar. Birde zeminin nemli olmaması gerekir. Nem stickerların tam olarak zemine yapışmasını engeller ve yine sticker bir süre sonra çıkar. İstenilen sonuç alınamaz.

Duvar Sticker Kullanımında Uygulama Alanları

  • Pürüzsüz metal yüzeyler
  • Astar boyası yapılmış duvarlar
  • Tüm mermer yüzeyler
  • Cam, ayna ve mobilyalar (ahşap v.s.)
  • Buzdolabı, fırın, çamaşır makinesi, bulaşık makinası gibi beyaz eşyalar
  • Fayanslar, tavanlar, alçıpanlar ve kişilerin uygun gördüğü birçok yüzeyde stickerlar kullanılabilir.

  Stickerlar Sağlığa Zararlı Mı?

Bebek ve çocuk odası aksesuarlarının hangi malzemelerden nasıl yapıldığını öğrenmek gerekir. Günümüzde aksesuarlar önem taşımakta ve kullanılmaktadır. Yaşam alanlarını renklendirmek için kullandığımız bu ürünlerle uzun süre temas etmekteyiz. Sticker yapımında kullanılan malzemeler, gerek solunum yolu ile havadan, gerekse dokunarak temasla vücudumuza girerler.

Özellikle bebek odaları için üretilen stickerlarda su bazlı boya (doğal boya) ve solvent içermeyen vernik kullanıldığı için sağlık sorunu yaşanmaz. Su bazlı akrilik boyalar sağlıklıdır. Ama sentetik bazlı boyalardan uzak durmamız gerekir. Hem akrilik boyaya göre ömürleri daha az olur hem de sağlık açısından özellikle bebek odalarında kullanımı risklidir. Dikkat edilmesi gerekir. Her zaman kalite ürün ve kaliteli marka tercihimiz olmalıdır.

Bebek ve çocuk odaları için sağlıklı ve eğlenceli stickerlar farklı marka ve değişik modellerde üretilmektedir. Kişiye özel tasarımlarda mevcuttur. Bebek odası dekorasyonunda kullanılan stickerlar sağlıklı olduğu kadar eğlenceli mi? Evet son derece eğlenceli tasarımlar yapılmaktadır.

Sticker Modelleri

Bebek odası sticker modelleri arasında en sevilenleri çizgi film karakterleridir. Kız bebekler için Barbie ve Winx Club gibi sticker’ lar, erkek bebekler için de Ben 10, Spiderman gibi çizgi film karakterleri tercih edilmektedir. Stickerlar bebeklerin devamlı olarak görebilecekleri yerlere yapıştırılırsa, bebeğin ilgisini çeker ve canı sıkılmaz. Ona bir eğlence olur. Eğlenen bebek de mutlu olur. Tavan stickerları fosforlu çeşitleri ile özellikle gece karanlıkta hem odayı ışıklandırır hem de bebeğin ilgisini çeker. Sağlıklı ve eğlenceli stickerlar bebeklerin eğlenmesi ve mutlu olması için tercih edebileceğimiz aksesuarlardandır.

 

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git