[Çözüldü] Bebek Odası Süsleme

[Çözüldü] Bebek Odası Süsleme
18 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 480 kez okundu.

Bebek Odası Süsleme

Belki de evinizin en özel, en güzel yeri bebeğinizin odası olacak. Bebek odası modellerine baktınız, sizin için en uygun olanı seçtiniz, bebeğinizin kıyafetlerini eşyalarını yerleştirdiniz, halısını perdesini aldınız diyelim ama gözünüze çok sade göründü ve odayı daha sevimli hale getirmek ve bebeğinizin daha mutlu olmasını sağlamak için özel bir şeyler yapmak istiyorsunuz. O halde yapmanız gereken biraz süslemek ve bebeğinizle uzun vakitler geçireceğiniz bu odaya özel dokunuşlarla biraz huzur eklemek. bebek odası süslemek için yaratıcılığınızı da katabileceğiniz fikir arayışları içerisindeyseniz okumaya devam edin.

Bebek İçin Özel Aksesuarlar

Bebeklerimiz hayatımızın bundan sonraki kısmını en özel hale getiren varlıklar. Bundan sonraki hayat onların sağlığı, iyiliği, mutluluğu için çalışmaya yoğunlaşacak ve onlar hayatın odak noktası haline gelecek. Bu kadar özel olan varlıklar için de özel bir şeyler yapmak istemeniz çok doğal. O da artık ailenin bir ferdi ve kendine ait bir odası var. Bebeğinizin odasını süsleyerek orayı ona özel hale getirmek ise birkaç sevgi dolu dokunuşla çok kolay.

Piyasada bebek odaları için üretilen özel aksesuarlar bulmanız mümkün. Ancak kendinizden bir şeyler katarak kendi el emeğiniz ile çeşitli süsler de yapabilirsiniz. En çok tercih edilenler kapı süsleri, isim yazılan harf karakterler, pelüş oyuncak ve renkli kırlentler, bebeğinizin fotoğraflarını içeren albüm ve çerçeveler, yatağın üstüne asılan dikkat çekici oyuncaklar, hayvan ya da doğa figürlü objeler, ışıklı aksesuarlar gibi bebek odası süslemek için kullanılan süsler.

Duvar Süslemek İçin Yapmanız Gerekenler

Bebeğinizin odasını süslerken en çok size hareket alanı yaratan yerler boş duvarlar olacak. Sağlam bir şekilde duvara monte edilen süsler ayrıca yerde veya ortalıkta olan süslemelere nazaran bebeğiniz için daha güvenli olacak. Duvarları süslemek için de birçok dekorasyon fikri var. İlk tercih edilen elbette bebek odasına uygun desenlerde üretilmiş duvar kağıtları. Ancak duvar kağıdı yerine düz renk duvar badanası tercih edip kendi ellerinizle yaptığınız ya da satın aldığınız basit ve sevimli süsleri duvarlara asarak bebek odası dekorasyonu yapmayı tercih etmek daha hoş olacaktır.

Örneğin bebeğinizin ismini ya da sizin için değerli olan mottoları çeşitli renk ve desendeki harf karakterleri kullanarak duvara kendiniz yazabilirsiniz. Bebeğinizin ultrason görüntülerinden, doğum belgesinden, hamilelik fotoğraflarınızdan, ilk ayak ya da el izinden, doğduğu andaki fotoğraflarından bir fotoğraf albümü kümesi yaparak duvara asabilirsiniz. İlk ayakkabısını ya da kıyafetini çerçeveletip duvara asmak da bir fikir ve tamamen bebeğinize ve size özel bir dokunuş olacaktır. Orijinal fikirleri bu şekilde çoğaltmak mümkün.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git