[Çözüldü] Bebek Odası Süsleri

[Çözüldü] Bebek Odası Süsleri
19 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 452 kez okundu.

Bebek Odası Süsleri

 

Evliliğin neşesi olan çocuklar için ailelerinin her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp bebek odalarını bu ayrıntılar ile hazırlamaktadırlar. Özenle seçilen bebek mobilyaları yatağı ve oda aksesuarları gibi bebek odası süsleri de oldukça önemlidir. Bir bebek odası kız erkek fark etmeksizin birçok model mevcuttur. Renk, model, şekil gibi hem kız bebeklerine hem de erkek bebeklerin odaları için süsler bulunmaktadır.

Bebek Odası Süslerinin Renk Ve Modelleri

Hem kız hem de erkek bebekler için ortak kullanılan sus renkleri mavi, kırmızı, siyah, turuncu, yeşil, sarı, beyaz ve kahverengi ortak olarak kullanılan renklerdendir. Kız bebekler için kullanılan renkler en önce akla gelen renk olan pembedir. Ama pembe dışında kız bebekler için kullanılan renklerden eflatun, mor, su yeşili, krem, tozpembe ve yavruağzı olmak üzere erkek bebeklerle ortak kullanılan renklerdir. Genellikle renk acısında en zengin olan kız bebekleri olmaktadır. Erkek bebeler içinse en sık kullanılan renkler ise ortak olan renklerdir. Model olarak bakıldığında bebek odası süsleri kapı süsleri, duvar süsleri, beşik süsleri, dolap süsleri gibi birçok sus mevcuttur. Şekiller kullanılarak yapılan oda süsleri genellikle keçeden yapılmaktadır. Keçe yardımıyla yapılan bu süsler farklı aparatlarla süslenerek bebek odalarında kullanılmaktadır.

Bebek Odası Süs Malzemeleri

Genellikle yapılan bebek odası süsleri için kullanılan malzemelerde sağlık acısında sorun yaratmayacak olan malzemeler kullanılmasına özen gösterilmektedirler. O yüzden genellikle keçe kullanılmaktadır istenilen renkler kullanılan keçeler ve diğer malzemeler hem sağlıklı hem de oldukça güzel olan bu malzemeler süs yapımı için ideal bir üründür çünkü sert bir kumaş olan keçe kolay şekil alan bir kumaştır. Bebekler için yapılan süslerde keçenin büyük bir etkisi gibi kullanılan diğer malzemelerinde etkisi mevcuttur. Bu etkilerden biride süs yapılırken uhu yerine dikilerek kullanılmaktadır. İple dikilen süsler daha sağlıklı olarak bilinmektedir. Kullanılan tüyler ve elyaf denilen bir tüy kullanılarak daha yumuşak süsler elde edilmektedir. Bebeklerinizin sağlığını düşünerek üretilen bu süsler hem bebek odalarının olduğunda daha güzel görünmesini hem de bebeklere uygun olarak döşenmesini sağlamaktadır.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git