[Çözüldü] Bebek Odası Takımları

[Çözüldü]  Bebek Odası Takımları
19 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 446 kez okundu.

Bebek Odası Takımları

Bebek odası takımları, renk renk ve şekil şekil olmaları ile günümüzde oldukça fazla dikkat çekmektedir. Her geçen gün dikkat çeken tasarımlar üretilmekte ve üretilen tasarımlar aileleri büyük oranda etrafına toplamaktadır. Bebekler için eğlenceli tasarımlar ve ilgilerini çekecek tasarımlar üreten birçok firma mevcuttur. Bebeklerin cinsiyetine göre tasarım yapan bu firmalar bebeklerin rahatlıklarını ve eğlenmelerini de göz önünde bulundurmaktadırlar. Cinsiyete göre tasarımlarda, renk seçimleri de dikkatleri çekmektedir. Erkek bebekler için mavi ve benzeri renkler tercih edilirken, kız bebekler için pembe ve benzeri renklerin kullanımı tercih edilmektedir.

Bebek Odasında Tema Seçimi

Bebek odası takımlarında öncelikle tema seçilmelidir. Bu tema bebeğin cinsiyetine uygun seçilebilir. Tema seçiminden sonra renk seçimine dikkat edildiğinde takımlarda renk uyumu söz konusu olacaktır. Erkek bebek odaları için, arabalı, denizci, çizgi film karakterleri gibi birçok tema çeşitliliği mevcutken, kız bebek odaları için ise, oyuncak bebekli pembe oda takımları mevcuttur. Seçilen temalar içerisinde de bu tasarımlarla ilgili renk uyumları söz konusudur.

Temaya bağlı olarak da renk seçimine dikkat edilmelidir. Bebekler belli bir yaş aralığına kadar bu odada gelişimlerini sürdürecekleri için tema ve renk seçimi çok önemlidir. Temanın karışık olması bebeğin psikolojisinde ve ruh halinde karmaşıklık oluşturabilecektir. Fakat tema daha sade ise bebek daha sakin olabilecektir. Renk seçiminin insanlar üzerinde etkisi büyük olduğu gibi bebeklerin üzerinde de etkileri oldukça büyüktür. Koyu renkler bebekleri sıkmaktadır ve açık renkler ise bebeklere sakinlik vermektedir. Bunun için renk seçimi yapılmadan önce renklerin bireyler üzerinde etkileri araştırılmalıdır ve buna göre seçim yapılmalıdır.

Bebek Odası Takımlarında Yatak Seçimi

Yatak, bebek odası takımlarının en gözde parçasıdır. Bu bebek yatakları beşik veya tek kişilik yataklar şeklinde olabilir. Seçilen temaya göre yatak şekli değişebilmektedir. Bebeklerin gelişimi açısından yatakların ergonomik olması oldukça önemlidir. Yataklar bebeklere göre tercih edilmezse bebeklerin vücut gelişimlerinde sıkıntılar yaşanabilir.

Bebek Odası Takımlarında Perde ve Halı Seçimi

Bebek odası takımlarında perde seçimi, kalın olmalıdır. Bebeklere gelebilecek zararlı ışınlar bu şekilde engellenmiş olacaktır. Halı seçimi ise, bebeklere uygun olarak üretilmiş halılar olmalıdır. Yumuşak, toz tutmayan ve tüylenmeyen halılar tercih edilmeli ve bu sayede bebekler halılar kolayca hareket edebilmektedirler. Rahatça emekleyebilir ve oyun oynayabilirler.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git