[Çözüldü] Buzlu Su İle Zayıflama

[Çözüldü] Buzlu Su İle Zayıflama
22 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 263 kez okundu.

 

Kilo vermek isteyen herkes  gün boyunca mutlaka  buz içeren buzlu su veya  buzlu çay veya buzlu meyve suyu tüketmelidir. Bunun nedeni vücudunuz buzlu içeceği ısıtıp uygun vücut derecesine çıkarabilmek için fazladan kilo kalori yakıp enerji sağlamak zorunda kalacaktır. “Kilo vermek ile buzlu suyun ilişkisi nedir?” diye merak edenlere cevap hemen geliyor. Buzlu su içmek; vücut sisteminizi, vücut ısınızın düşmemesi için metabolizmanızı hızlandırmaya zorlar. Mesela, 340 ml olan bir bardakla günde 8 bardak buzlu su içiyorsanız ekstra 200 kalori yakıyorsunuz demektir. Buzlu su ile zayıflama yöntemi  kilo vermenizi kolaylaştırır.

Kimlere hitap ediyor?

*Fazla kilolu olanlar

*Sağlık problemi bulunmayanlar

*Kadın ve erkekler

*Başta gençler olmak üzere 15-65 yaş grubundaki herkes

Avantajları

*Kısa sürede 6 kilo gibi büyük bir fark yaratılabilir.

*Sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

*Vücut kitle indeksini düşürerek yaşam sürenizi uzatabilirsiniz.

*Kendinize olan özgüveninizi tazeleyebilirsiniz.

*Şeker, tansiyon gibi hastalıkların oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

 

500 ml. buzlu su, kaç kalori yaktırır?

– Örneğin buzlu suyun sıcaklığı 0 dereceye yakın,
– Vücut sıcaklığınız ise 37 dereceye yakın,
– 1 gr suyu 1 derece ısıtmak için harcanan enerji miktarı 1 kaloridir (kilo kalori olarak değildir, 1 kilokalori 1000 kalori eder),
– 500 ml. suyun 473,18 gramdır.

Bu şu anlama geliyor; 500 ml buzlu suyu vücut sıcaklığı olan 37 derece sıcaklığa çıkarabilmek için vücudunuzun  17,5 kilo kalori yakması gerekir. Günlük ihtiyacınızın 2000 kilo kalorilik bir diyet olduğunu düşünürsek, 17,5 kilo kalori pek fazla görünmemektedir. Diyelim ki sağlıklı beslenme gereği, günde 8 tane 125 ml’lik bardakta buzlu su içtiğinizi düşünelim. Vücudunuz sadece bu  buzlu suyu ısıtmak için gün boyunca 70 kilo kalori yaktı, bu hiçbir şeye gerek kalmadan ekstra zayıflama çalışması demektir. Dengeli bir diyet ve zayıflama hareketleri ile birlikte desteklendiğinde çok rahat kilo verebilirsiniz.

Eğer su içmeyi sevmiyorsanız, buzlu suyu limon ile beraber deneyin. Bu arada, fazla su tüketmek vücudu şişirir, olduğunuzdan daha kilolu gösterir gibi yanlış bilgileri unutun. Su içmek; karaciğer ve böbrek gibi organların temizlenmesine, toksin adı verilen vücuda zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olan en önemli içecektir. Vücut şişkinliği ise az su içmekten kaynaklanır. Sadece buzlu su içmek ile kalmıyor tabii, mutlaka bir veya  iki bardak buzlu yeşil çay da tüketebilirsiniz.

Bağışıklık sistemimizi koruyabilecek olan en etkili destek antioksidanlardır. Yeşil çay içindeki flavonoidler (antioksidan) adı verilen madde sayesinde yaşlanmanın etkilerini yavaşlatırken, buzlu içecekler tükettiğiniz için ekstra kalori de yakma fırsatı bulmuş olursunuz.

buzlu-su-ile-zayiflama

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git