[Çözüldü] Çalışan Kadın Diyeti

[Çözüldü] Çalışan Kadın Diyeti
24 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 300 kez okundu.

Çalışan kadın diyeti programları incelendiğinde bu duruma çok fazla önem verilmelidir ve bu diyet kapsamlı bir şekilde çalışan kadınların iş temposuna uygun olacak şekilde düzenlenmelidir. Çalışan kadınlar için simit diyeti olarak bilinen ve çok bilinen bir liste yaygın olarak kullanılmaktadır. Fakat bu diyet listesi herkes üzerinde olumlu etki oluşturmayacağından daha kapsamlı bir diyet programı uygulanmalıdır. Ayrıca çalışan bayanların hayatında stres faktörü de oldukça büyük bir yer tutmaktadır. Hem ev işleri hem de trafik yoğunluğu, iş stresi ve yoğun çalışma temposunun yaratacağı kötü durum diyeti olumsuz olarak etkilemektedir. Bu sebepten dolayı çalışan kadınların fazlalıklarından kurtulmak için özellikle pozitif bir düşünce durumu ve kararlılığı çok önemlidir.

Çalışan kadınlar günde kaç kalori almalı diye düşünürsek; bu durum çalışma temponuza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin tam zamanlı bir işin içerisindeyseniz kalori miktarı biraz daha yükseltilmelidir. Fakat masa başında çalışan bir kadın iseniz günlük alması gereken kalori miktarı daha azdır. Bu da günde 1300- 1800 kalori kadar almanız gerektiğini gösterir. Ve 1200 kalori altında almamaya özen gösterin.Çünkü vücudumuzun günlük ihtiyacı minimum 1200 kalori kadardır.

 

Kimlere hitap ediyor?

*Çalışan kadınlar

*Yemek için yeteri kadar zamanı olmayanlar

*Gebe olmayan kadınlar

 

Avantajları nelerdir?

*Çalışan kadınların beslenmesini düzenler.

*Vücut sağlığını korur.

*Forma sokar.

 

Diyeti Listesi Programı:

 

Kahvaltı:

* Kahvaltı öğününü asla unutmamalısınız.

* Kahvaltıda mutlaka peynir, domates, salatalık ve kızarmış 1 dilim çavdar veya tam buğday ekmeği gibi düşük kalorili olan  fakat besleyici besinler  tüketilmelidir. Domatesin antioksidan özelliği bulunmaktadır ve sabah tüketmek sağlıklıdır.

* Kahvaltı için 3 günde 1 defa olmak üzere 1 orta boy kase çorba içmek sindirim sisteminiz için olumlu bir etki yaratacaktır.

* Çok acele şekilde evden çıkmanız gerekiyorsa mutlaka 1 bardak süt içmelisiniz.

Öğle Yemeği:

* Fast food tarzı beslenmek hem diyeti bozacak hem de kilo almaya neden olacaktır. Öğle yemeklerini sulu ev yemekleri yapan  bir yerde yapsanız bile oradaki yemekler yağ oranı açısından diyetinizi bozabilir.

* Bu nedenle çavdar ekmeği veya  kepek ekmeği veya tam buğday ekmeği kullanılarak hazırlanmış olan sandviçler sizin için çok uygundur ve kilo verebilir.

Akşam Yemeği:

* Haftanın 5 günü ızgara balık, ızgara tavuk gibi protein türevlerini yağsız olarak tüketmelisiniz. Diğer kalan 2 gün ise az yağlı kırmızı et tüketilebilmektedir.

Bunların dışında şeker, un ve tuz  gibi 3 beyaz olarak tabi edilen yiyecekler çok az miktarda tüketilmelidir.Gün içinde yapacağınız 30 veya 40 dakikalık yürüyüşlerle diyetinizi destekleyebilirsiniz.

calisan-kadin-diyeti

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git