[Çözüldü] Çiğ Beslenme Diyeti

[Çözüldü] Çiğ Beslenme Diyeti
24 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 302 kez okundu.

Fazlalık kilosu olan kadınlar ve erkekler için zayıflamak için pek çok yöntem bulunmaktadır. Estetik ameliyatı, zayıflama hapları, diyetler, spor ve egzersiz gibi pek çok zayıflama yöntemi bulunmaktadır. Kilolu insanlar genellikle kıyafet bulmakta oldukça zorlanmaktadır. Her istediği modelli bulamayan kilolu insanlar bu yüzden çoğu zaman oldukça üzüntü duymaktadırlar. Bu gibi pek çok nedenden dolayı kilolu insanların çoğu psikolojik destek almaktadır. Zayıflamak için pek çok diyet programı bulunan diyet programları arasında yer alan çiğ beslenme diyeti son günlerde en çok uygulanan diyet programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Çiğ beslenme diyeti yapılırken esas olarak yiyeceğiniz şeyler taze sebze, meyve ve çerezlerdir. Çiğ sebze ve meyveler pişirilmeden tüketilirler. Bu diyet yapılırken pişmiş yemekler, abur cuburdan, un, şekerli, tuzlu gıdalardan uzak durmak gerekmektedir. Bu diyette taze meyve sularına ve meyveli yoğurtlara izin verilmektedir. Oldukça hızlı kilo verdiren bu diyet programı oldukça sağlıklı diyet programlarındandır. Bu diyet programı ile bir ayda 5 kilo verebilmek mümkündür. Bu diyet programında tek işlem gören sebzeler akşam yemeklerindeki çorbalardır.  Ayrıca bu diyet programında ekmek kesinlikle yoktur. Bol bol su sebze ve meyvelerden oluşan bu diyet programının uygulayan kişilerin her geçen gün artacağı bir gerçektir. Bu diyet programı için örnek bir liste verecek olursak;

Kahvaltı: 1 domates, 1 salatalık,  adet muz ve ya kivi.

Ara Öğün: 5-10 arası badem ve ya fındık

Öğlen: Yeşil salata, çoban salata gibi sossuz çiğ sebzelerden oluşan salatalar tüketilmedir. Ancak salataya yağ ve ya tuz eklenmemeli bol limon sıkılabilir.

Ara Öğün: Taze meyvelerle karıştırılmış yoğurtlar ve ya dondurma yenilebilir.

Akşam: Sebze çorbası yağ ve tuz oranı oldukça düşük olmalıdır. Yanına istediğiniz çiğ sebzelerden oluşan salatalar ya da domates ve soğan tüketebilirsiniz.

 

NOT: Diyet programını verilen kriterler dışına çıkmadan çeşitlendirebilirsiniz. Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Kola, salam, sosiz, sucuk ve benzeri et ürünlerinden, asitli içeceklerden, hamur işleri, çikolata ve tatlılardan kaçının. Kahve yerine günlük hayatınızda yeşil çayı dahil edin.

 

cig-beslenme-diyeti

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git