[Çözüldü] Domates Diyeti

[Çözüldü] Domates Diyeti
3 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 307 kez okundu.

                İçerisinde bulunan likopen, karoten, flavonoit, folik asit, A, C, K, B1, B2 vitamini, bitkisel yağlar, protein, karbonhidrat, demir, kalsiyum ve potasyum ile sofraların vazgeçilmezi olan domates, aynı zamanda, 1 adet orta boy domatesin (ortalama 100 gr) sadece 25 kalori olması ile diyet listelerinin de vazgeçilmezidir. Bu yüzden içerisinde yoğun bir şekilde domates bulunması sebebiyle kısa sürede kilo vermek isteyen birçok kişinin başvurduğu yöntemlerden biri de domates diyeti.

Ülkemizde yaz kış çok rahat elde edebildiğimiz domates ile bu diyeti her mevsim de uygulamak elbette ki çok kolay. Kan basıncını yani tansiyonu düşürmesi, gribi önlemesi, vücuttaki toksin maddelerin atılımını sağlaması, domatese rengini veren likopen maddesinin yağları eritme özelliğinin olması, ayrıca içerisinde bulunan bolca liften dolayı tok tutma özelliği ile bu diyeti uygulayacak kişilerin işini oldukça kolaylaştırıyor. Domates diyeti ile hem 3 gün gibi kısa bir sürede kilo verir hem de içerisindeki likopen ile cildinizin parlamasını ışıl ışıl bir görünüme sahip olmasını, kırışıklıklardan yoksun bebek cildi gibi olmasını sağlarsınız.

Domates diyetini kimler uygulayabilir?

Domates içerisindeki yüksek orandaki potasyum sebebiyle yüksek tansiyonu olan kişilere tavsiye edilmektedir. Ancak tansiyon düşüklüğü problemi yaşayanlar içerisindeki potasyumun tansiyonu daha da düşüreceğini göz önünde bulundurarak domates tüketirken dikkatli olmaları gerekir. Mutlaka alanında uzman doktorlara danışarak bu diyeti uygulayıp uygulamamaya karar vermelidirler. Aynı zamanda mide rahatsızlığı olan ülser, gastrit gibi problemleri olan kişilerinde domates yoğun domates içeren bu diyeti uygulamaları sıkıntı olabilir. Bu grubun dışında kalan kişiler 3 günü geçmemek kaydıyla domates diyetini uygulayarak kısa sürede kilo verebilirler.

 

Domates Diyeti 1 Günlük Menü

Sabah kahvaltıdan 2 saat önce:

1 bardak taze sıkılmış domates suyu içerisine kurutulmuş nane karıştırılmış olacak.

Sabah Kahvaltısı

2 adet orta boy domates ve kaynatılmış biberiye

Öğle Yemeği

Domates, kırmızı biber ve maruldan oluşan salata, üzerine az miktarda zeytin yağı ekleyip, limon sıkabilirsiniz.

Ara Öğün

1 bardak taze sıkılmış domates suyu içerisine kurutulmuş nane karıştırılmış olacak.

Akşam Yemeği

Domates, kırmızı biber ve maruldan oluşan salata, üzerine az miktarda zeytin yağı ekleyip, limon sıkabilirsiniz.

Uykudan Önce Atıştırma

1 bardak taze sıkılmış domates suyu içerisine kurutulmuş nane karıştırılmış olacak.

Not: Vücudunuz normal seyrinden farklı bir yeme alışkanlığına geçiş yaptığı için gün içerisinde ufak açlık krizleri olabilir. Bu durumda gün içerisinde 1 defaya mahsus olmak kaydıyla 1 havuç, yarım limon kabuğu, 5 tane nane yaprağı, 2 bardak maden suyu ve yarım domatesi yiyebilirsiniz. Ama unutmayın bunu gün içerisinde sadece 1 defa uygulamalısınız. Diğer tüm diyetlerde olduğu gibi bu diyette de günlük en az 3-3,5 litre su içilmeli ve gün içerisinde 45 dakika yürüyüş yapılmalıdır. Diyet esnasında su tüketilmesi ve yürüyüş diyeti daha olumlu hale getirecek ve aldığınız sonuç sizi mutlu edip motivasyonunuzu sağlayacaktır.

domates-diyeti

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git