[Çözüldü] Dukan Diyeti Atak Evresi Nasıl Yapılır?

[Çözüldü] Dukan Diyeti Atak Evresi Nasıl Yapılır?
3 Mart 2017 tarihinde eklendi, 250 kez okundu.

Dukan Diyeti Atak Evresini oluşturan beslenme şeklini burada anlatacağız. Yapacağınız daha doğrusu kararını verdiğiniz diyet ile siz de kendiniz için doğru bir karar verdiğinizi göreceksiniz. Hem rahat hem de tüketimi çok kolay olan yemeklerle oldukça rahat bir dönem sizleri bekliyor. Dukan diyeti atak evresi nasıl yapılır buna bakalım.

Atak Evresi Nasıl Yapılır?

Aç oturmak ya da protein tozu diyetinin yapımı kadar hızlı sonuç veren, fakat onların sakıncalarını içermeyen “saf protein diyeti” ile yürütülebilen bir atak evresi.

Bu dönem, gayet yüksek bir motivasyon ile rejime başlandığı, ilk verimli sonuçlarının bir an önce beklendiği ve bu beklentiye hızla cevap verilebildiği, belirleyici bir dönemdir. Daha sonraki evrelerde özellikle uyumlu olan rejimin bu ilk aşaması,  beslenmeyi üç temel besin grubundan sadece birisiyle sınırlandırmak olan ve “saf protein” diyeti olarak adlandırılan bir beslenme biçimidir.

Teoride, yumurtanın beyazı haricinde hiçbir besin sadece proteinden oluşmaz. Yani bu, protein acısından en zengin besinler olan et, balık, kümes hayvanları, deniz ürünleri, süt yumurtalar, ve süt ürünlerini seçerek gruplayan bir rejimdir.

Düşük kalorili bütün rejimlerle karşılaştırıldığı zaman, bu rejim, iyi uygulanırsa tüm direnç mekanizmalarını ortadan kaldıracak iyi bir savaş aracıdır. Özellikle menopoz öncesi olan dönemde vücutları su toplayan  ya da menopoz döneminde hormon tedavisi alan kadınlar gibi en zor vakalarda bile tüm etkinliğini ortaya koymaktadır. Aynı zamanda, şimdiye kadar birçok farklı rejim uygulandığı için, dirençli olarak bilinen vakaların üzerinde de aynı derecede etkilidir.

Ne kadar kısa sürede, ne kadar çok kilo verilmesi gerekirse gereksin, Dukan Diyeti ile daima saf protein diyeti ile başlar. Bu çok özel bir diyettir ve kilolu olan kişinin psikolojisini tetiklemek ve metabolizmasını şaşırtmak için kullanılmaktadır. Bu iki etki birleştiğinde ise ilk kesin kilo kaybı görülür.

Süresi 1  ila 10 gün arasında değişen bu dönemde, 10 ayrı kategoriden gıdalar ile beslenme hakkınız olacak.

Bu 10 kategoriden hangisi hoşunuza giderse, o bölümü sınırsız olarak ve günün istediğiniz herhangi bir saatinde tüketebilirsiniz. Bu gıdaları birbiri ile karıştırmakta da serbestsiniz.

Bu gıdalar arasından, bir diğerine hiç dokunmadan yalnızca istediklerinizi seçebilir ve hatta bir öğün ya da gün boyunca bunlardan sadece birini tüketebilirsiniz.

Zararsız gibi görünen bir kaçamak ise bu sınırsız yeme özgürlüğünüzü kaybetmenize yol açacaktır.

Atak Evresinde İzin Verilen Gıdalar

Birinci Kategori: Sakatatlar

Ciğer

Dana veya Kuzu Dili

İkinci Kategori: Yağsız Etler

Yağsız dana eti

Yağsız sığır eti

Üçüncü Kategori: Balık

Yağlı veya Yağsız

Taze veya Dondurulmuş

Tütsülenmiş veya Kurutulmuş

Konserve

Dördüncü Kategori: Her türlü Deniz Ürünleri

Kabuklular

Yumuşakçalar

Beşinci Kategori: Bütün Kümes Hayvanları

Tavuk

Tavşan

Hindi

Altıncı Kategori: Az Yağlı veya Yağları Ayıklanmış Jambon

Yedinci Kategori: Yumurtalar

Sekizinci Kategori: Yağsız Süt Ürünleri

Beyaz Peynir

Yoğurt

Diğer Yağsız Süt Ürünleri

Dokuzuncu Kategori: Günde 1.5 Litre Kadar Sıvı

Onuncu Kategori: 1.5 Çorba Kaşığı Kadar Yulaf Kepeği

 

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git