[Çözüldü] Dümdüz Bir Karın İçin Diyet Listesi

[Çözüldü] Dümdüz Bir Karın İçin Diyet Listesi
4 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 291 kez okundu.

Günlük yaşantımız fiziksel aktivitelerimizi kısıtlı hale getirdiği için, vücuda alınan kalori de maalesef harcanamıyor. Bunun sonucunda ise vücudumuzun bazı bölgelerinde yağlanmalar ortaya çıkıyor. Kilo problemi yaşayanlar vücutlarındaki kilo fazlalığına ve fazlalığın yoğunlaştığı yerlere farklı diyet türleri denemeyi tercih ediyor. Bel ve karın bölgesinde yağlanma ve kilo problemi yaşayan, giydiği kıyafetlerde göbek kısmının sarkık olmasından şikâyetçi olanlar aşağıda bulabileceğiniz dümdüz bir karın için diyet listesi sizler için hazırlandı.

Beslenme uzmanları genelde bel ve karın bölgesinden alınan kiloların insan vücudu için daha zararlı olduğu kanısına varmışlardır. Çünkü bu bölgede yoğunlaşan yağların vücuttan gitmesi oldukça zor oluyor. Ancak günümüzde pek çok kişi masa başı işlerde çalıştığı, ya da sürekli sabit pozisyonda kalma sorunlarından dolayı bel bölgesinde yağ birikmiş olur ve bu bölgede göbek kısımlarında katlanma olur. Bu problem insan vücudunda çok kolay oluşur fakat sorunu çözmek maalesef o kadar kolay değildir. Bu problemden kurtulmak için yapılması gereken en önemli şey kalori alımını azaltıp egzersiz ile vücudun yaktığı enerjiyi arttırmak olacaktır. Bel bölgesi yağlanması problemi günümüzde kadın erkek ayırt etmeksizin ortak bir sorun haline gelmiştir, hatta teknolojinin gelişmesi ile ilgili alanları farklılaştığı için çocuklarda bile görülmeye başlamıştır. İlk etapta giyilen kıyafetlerde estetik bir sorun muş gibi gözükse de aslında büyük bir sağlık problemine doğru gidildiğinin ilk sinyallerini vermeye başlar vücut.

DÜMDÜZ BİR KARIN İÇİN DİYET LİSTESİ

Öncelikle düz karın diyetinde uyulması gereken olmazsa olmaz diyebileceğimiz kurallar vardır. Aşağıda tarifi verilen göbek eriten sıvıyı tüketirken kesinlikle tuzlu gıdalar tüketilmeyecek. Tuzun su tutma özelliği olduğu için vücudu şişkin gösterir. Diğer bir kural ise karbonhidrat tüketimini minimum seviyeye çekmek, aksi durumda vücut fazla karbonhidratı depolarında yağ olarak saklıyor. Diyet sonucunda istenilen amaca ulaşmak için şekerli, yağlı, yüksek karbonhidratlı gıdaları kesinlikle hayatınızdan çıkarmalısınız. Ayrıca diğer diyetlerde çokça önerilen sebze türlerinden lahana, brokoli karnabahar gibi gaz yapan sebzelerden uzak durmalısınız. Başka bu diyetin başka bir yasağı ise sakız çiğnememek; ilk etapta garip gibi görünse de sakız çiğnemek karnı şişireceği için uzak durulmalıdır. Yenilecek olan sebzeler mutlaka pişirilmiş olmalı, çay ve kahveden mutlaka uzak durmalısınız. Gün içerisinde tükettiğiniz gıdalara istediğiniz her baharattan koyabilirsiniz.

Göbek Eriten Sıvı Karışımı Hazırlanışı;

Gereken malzemeler;

8 bardak su (yaklaşık 2 litre)

1 çay fincanı yeşil çay

1 adet ufak küp şeklinde doğranmış salatalık

1 çay kaşığı zencefil

1 adet kabuklu doğranmış limon

1 adet kabuklu doğranmış elma

6 sap taze nane (eğer bulunamazsa kuru nane de kullanılabilir)

1 adet çubuk tarçın

Yapılışı; 2 litre sıcak suda 1 çay fincanı yeşil çayı demliyoruz, sonrasında diğer tüm malzemeleri bu karışımın içine koyup 1 gece dolapta bekletip, ertesi gün gün içerisinde bu suyun hepsini tüketmelisiniz.

 

dumduz-bir-karin-icin-diyet-listesi

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git