[Çözüldü] Eksi Kalori Diyeti

[Çözüldü] Eksi Kalori Diyeti
5 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 244 kez okundu.

İnsanlar zayıflamak için pek çok yöntem denemektedir. Aslında o kadar diyet yapmaya kendilerini zorlu diyet programlarına sokmaya hiç de gerek yoktur.  Zayıflamak uğruna aç kalmak tadından pek de hoşlanılmayan o yemekleri yemek kimsenin hoşuna gitmese de çoğu insan bunu yapar. Aslında bu kadar zahmete girmeye yoğun bir çaba harcamaya gerek yoktur. Mesela bütün gün yemek yemeyip yalnızca akşam yemeği yemek kilo vermeye yardımcı olmaz tam tersine kilo alabilirsiniz de. Öğün atlamamak kilo vermede çok önem taşır. Özellikle de sabah kahvaltısı zayıflamada çok büyük bir role sahiptir. Sanılanın aksine insanlar yemek yemeyerek değil yemek yiyerek kilo verirler. Çünkü ne kadar çok yerseniz metabolizma o kadar hızlı hareket eder. Sürekli diyet yapan ya da yemek yemeyen insanların metabolizma hızları kilolu insanların metabolizma hızlarından oldukça yavaştır. Ne kadar yemek yerseniz vücudunuz onları sindirmek ve eritmek için o kadar fazla enerji harcayacaktır. Bu da metabolizmanızı hızlandıracaktır. Her zaman sık sık söylenir. Az az ancak sık yemek yiyin. Günde altı öğün yemek yiyin. Ara öğünleri kesinlikle atlamayın. Tüm diyet programlarında söylenir bu sözler.

İnsanların iki çeşit metabolizması vardır. Bunlardan bir tanesi istem dışı çalışan, gün boyu kalp, böbrek vb. iç organların çalışması için enerji üreten metabolizmadır. Bazal metabolizmayı da gün içinde yemek yiyip yememek veya ne kadar yediğiniz etkili olmaktadır. Diğer metabolizma ise gün içerisinde yaptığınız hareketlere bağlı olarak vücudunuzun ürettiği enerji ile oluşan metabolizmadır. İnsanların gün içerisindeki hareketleri değişiklik gösterdiği için metabolizma hızları da farklı olacaktır.

Düşük kalori ile diyet yapmak yerine insanlar gün içerisinde aldığı kaloriyi yarıya düşürerek de zayıflayabilir. Bu tür diyete eksi kalori diyeti denir. İnsanlar fazladan aldığı her 7000 kaloride 1 kilo almaktadır. Bunun tam tersi olarak da her 7000 kalori az aldıkları zaman da 1 kilo verirler.  Zayıflamak isteyen insanların yapması gereken en önemli şey kalori hesabıdır. Günlük aldığınız kaloriyi düşürerek yani eksi kalori diyeti ile zayıflamanız mümkündür. Bu yöntem oldukça sağlıklı ve uzmanlar tarafından da tavsiye edilen onaylanan bir yöntemdir.

eksi-kalori-diyeti

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git