[Çözüldü] Elma Sirkesi İle Zayıflama

[Çözüldü] Elma Sirkesi İle Zayıflama
6 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 267 kez okundu.

Tarihsel geçmişine baktığımızda eski çağlardan beri gerek yemek ve salatalarda gerekse hastalık dönemlerinde mikrop kırıcı özelliği ile en çok kullanılan besinlerden biri de sirke olmuştur. Günümüzün de en popüler zayıflama yöntemlerinden biri de elma sirkesi ile zayıflama yöntemidir. Elma sirkesi metabolizmayı hızlandırması yağ yakımını hızlandırması sebebi ile zayıflamada oldukça etkili bir besindir. Alanında uzman birçok diyetisyen diyet listelerine elma sirkesini eklemeyi ihmal etmez.

Elma sirkesi ile zayıflama yönteminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılan sirkenin doğal olmasıdır. Hazır paketlenmiş sirke bir takım kimyasal işlemlerden geçerek fermente olduğu için içerisinde bulunan yağ yakıcı asitler zayıflamada etkisini azaltmaktadır. Eğer mümkünse evde doğal yollardan sirke yapılmalı, bunun için uygun ortam ve şartlar yoksa doğal sirke satılan yerlerden temin edilebilir.

ELMA SİRKESİ KÜRÜ YAPIMI

MALZEMELER;

2 Tatlı kaşığı elma sirkesi

1 bardak su (isteğe göre papatya çayı da olabilir)

Çok az bal

Yarım çay kaşığından az sinameki

2 tatlı kaşığı elma sirkesini 1 bardak suya ya da papatya çayının içerisine ekliyoruz. Bal ve sinamekiyi ekledikten sonra güzelce karıştırıyoruz. Elma sirkesi kürü zayıflamak ya da kolesterol düşürmek için kullanmaya hazır. Dikkat edilmesi gereken önemli bir konu ise balı eklerken dikkatli olmak gerekiyor, eğer bal fazla kullanılırsa kan şekerinin yükselmesine sebep olabilir.

Elma Sirkesi Kürü Nasıl Kullanılmalı?

Elma sirkesi ile zayıflamak için yemeklerden yarım saat kadar önce 1 çay bardağı kadar kürü içmeniz yeterli. Eğer miden problemleriniz varsa yemekten sonra da içebilirsiniz. Bu kürü 15-20 gün boyunca uygulayarak eritilmesi zor olan bel ve basen bölgesindeki zor yağlardan kurtulabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Zayıflama Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bu kürü uygularken; zayıflama hızını arttırmak için mümkünse her gün eğer yapılamıyorsa hafta 2 günde bir 45 dakikalık yürüyüş yapılması sabah öğle ve akşam 15 dakikalık hafif egzersiz zayıflama hareketleri yapılması kilo vermeyi kolaylaştıracaktır. Gün içerisinde 3 litre kadar su içmek hem vücuttan toksin ve ödem atılmasını sağlayacaktır hem de vücuttaki hücrelerin daha hızlı yenilenmesini sağlayacaktır. Kürü uygularken vücut yapısına uygun bir diyet listesi ile devam etmek kalıcı bir kilo kaybını sağlayacaktır. Bu kürü mide rahatsızlığı olmayan herkes kullanabilir.

Elma Sirkesinin Diğer Faydaları?

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir. Nezle ve boğaz ağrıları gibi mevsimsel enfeksiyonlara yakalanmayı engeller.
  • Sindirimi kolaylaştırır, hazımsızlığı ortadan kaldırır.
  • Kabızlığa ve barsak gazına iyi gelir.
  • İçeriğindeki A vitamini ile görmeyi keskinleştirir.
  • Kandaki kolesterolü düşürerek kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.
  • İçerdiği yüksek miktardaki kalsiyum ile kemik ve dişleri geliştirir. Kemik erimesini önler
  • Vücudu toksinlerden arındırır, idrar yolları enfeksiyonlarında faydalıdır.
  • Yaraların çabuk iyileşmesi için, iltihaplanmayı önlemek için elma sirkesi ile ıslattığınız bezi pamuk yardımı ile yaraya sürüp mikrop üremesini durdurabilirsiniz.
  • Cilt lekeleri ve sivilceler için uygulandığında olumlu sonuçlar verir.

 

elma-sirkesi-ile-zayiflama

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git