[Çözüldü] Fulton Diyeti

[Çözüldü] Fulton Diyeti
6 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 247 kez okundu.

 

Dünya genelindeki diyet çılgınlığı anbean artıyor. Moda ve sinemada olduğu gibi beslenme sektöründeki ilk haberleri de Hollywood’dan alıyoruz. Bu günlerde Hollywood’daki en popüler diyet; fulton diyeti. Meşhur spor eğitmen ve taktisyeni Venice A. Fulton’ın adını verdiği bu diyet, neredeyse bütün Hollywood yıldızları tarafından uygulanıyor. Çünkü, Venice A.Fulton’a göre bu diyetle haftada 6-7 kilo vererek ince bir bele sahip olmak mümkün. Fulton diyeti, muadillerine oranla beslenme hakkındaki tabuları yıkacak cinsten. Misal, kahvaltının en mühin öğün olduğunu mutlaka ara öğünlerle beslenmemizi desteklememiz gerektiğini düşünürdük. Fakat Fulton diyetiyle aslında bunların o kadar da gerekli olmadığını fark ediyoruz. İşte tabuları yıkan o diyet:

 

Sabahları kahvaltı yapmayın. Uyanır uyanmaz beyniniz size yemek yemeniz gerektiğini hissettirir. Oysa sabah vaktinde kahvaltı yapmamanız durumunda yağ deposunu kullanmaya başlar. Bu nedenle kahvaltı alışkanlığını kırmak, kilo vermekte bir hayli önemli bir nokta.

 

Sabah uyandıktan sonra, kahvaltı etmeyin onun yerine ılık ya da soğuk su dolu bir küvete girin yahut duş alın. Her iki durumda da soğuk su altında 15 dakika geçirmeye özen gösterin. Bedeniniz doğrudan ısınmak amacıyla yağ yakmaya başlayacaktır. Banyodan çıktıktan sonra tekrar sıcak bir duş almayın.

 

 

İlk Öğün Saat 10’da: Günün ilk besinini saat 10 sularında yiyin. Yemek yerken kendinizi kısıtlı tutmayın ve günde 3 öğünü doyasıya yemeye bakın. Öğün aralarında ise kesinlikle atıştırma tüketmeyin.

 

En Fazla 3 Meyve: Öğünlerinizin yarısı proteinden oluşmalıdır. Bir gün için 120 gramdan fazla karbonhidrat tüketmemeye dikkat edin. Sınırsız miktarda, dilediğinizce sebze yiyebilirsiniz fakat günde 3 taneden fazla meyve kesinlikle yemeyin. Omega3 yağ asitleri açısından en zengin yiyecek olan somon balığını haftada 2 kez yemeye çalışın.

 

Su ve Yeşil Çay: Sabahleyin şekersiz bir kahve içtikten sonra yine sadece yeşil  çay ve su için. Gün içerisinde sakın yeşil çay ve dışında bir içecek kullanmayın.

 

Hayatınıza Spora Yer Verin

 

-Yapılan araştırmalara göre; bedenini daha sağlıklı kılmak isteyen; sağlıksız durumdaki kişilerin sporla alâkaları olmadığını gösteriyor. Bu onların neden orantılı bir boy-kilo dengesine sahip olmadıklarının en önemli ispatı. Spor, alışkanlığı olmayan insanlar için başlarda çok zor gibi gelse de sonraki dönemlerde onların hayatına çok fazla değer katıyor. Çünkü düzenli spor yapan insanlar kolay kolay depresyona girmiyorlar.

 

Günümüzde her belediye uygun bir alana spor aletleri yerleştiriyor. Bu sayede insanlar spor yapma şansını daha da yükseltebiliyorlar. Malzemelerin pahalılığından ve yer darlığından yakınmak artık boş yere. Kendinizi odaklayın ve kilo vermek için en fazla kendinize; yani, özgüveninize, disiplininize ve disiplininize ihtiyaç duyduğunuzu bilin. Göreceksiniz ki bu şekilde kilo vermek daha da kolaylaşacak.

fulton-diyeti

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git