[Çözüldü] Göbek Ve Basen Eriten Diyet Listesi

[Çözüldü] Göbek Ve Basen Eriten Diyet Listesi
7 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 179 kez okundu.

Özellikle kadınların kilo konusunda en fazla şikayetçi oldukları konu bölgesel fazlalıklardır. Ve bu bölgesel fazlalıklar genelde göbek ve basen bölgesinde toplanmaktadır.  Göbek ve basen eriten diyet listesi ile programa uyduğunuz takdirde ise vücudunuzun bu bölgelerinde hatırı sayılır bir değişiklik gözlemlemeniz mümkündür.  Ancak unutmamak gerekir ki bölgesel fazlalıklar en zor kilo verilen bölgelerdir. Bu sebeple diyetinizi uygularken muhakkak spor da yapmanız gerekiyor. Aksi halde kilo verme süreniz uzayacağı gibi sporsuz bir şekilde bölgesel verilen kilolar sarkmaya da neden olabilmektedir.  Diyet listesinin yanı sıra hayatınıza katacağınız bazı kısıtlamalar da daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Özellikle karbonhidrat, şeker, tuz, un gibi besinler en çok bölgesel kilo yapan ürünlerdir. Bu nedenle bu ilk aşamada bu yiyecekleri hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor.  Her gün düzenli yürüyüş ya da bölgesel hareketler yapmanız gerekiyor. Ayrıca diyetinizin yanında yağ yakmayı destekleyecek gıdalar da kullanmalısınız. Örneğin tarçını ve limonu bolca tüketmelisiniz.

Bu diyette verilen bir günlük programı yaklaşık 30 gün ya da ihtiyacınıza uygun daha fazla süre boyunca tekrarlamanız gerekiyor.  Sabah kahvaltılarınızda, bir bardak süt, şekersiz çay ya da kahve, bir adet haşlanmış ya da rafadan yumurta, bir kibrit kutusu kadar yağsız beyaz peynir, 3 ya da 4 adet zeytin ve domates, salatalık ile bol yeşillik tüketebilirsiniz.  Öğlen yemeğinde bir dilim tahıllı ekmek, bir kase yoğurt ile lahana ya da brokoli çorbası yanında tuzsuz ve az zeytinyağı içeren bol yeşillikli bir mevsim salatası tüketin.  Akşam yemeğinde ise yine bir dilim tahıllı ekmek, bir porsiyon haşlanmış ya da ızgara usulü pişirilmiş tavuk göğüs, balık ya da kırmızı et ve bol yeşillikli mevsim salatası tüketebilirsiniz.

Öğünleriniz sırasında su tüketmemeye özen göstermelisiniz. Ancak öğünlerinizden bir saat kadar önce limonlu su tüketmelisiniz. Limon yağ yakma özelliği ile hem kilo vermeye hem de kilo verirken vücudunuzdaki yağları yakmaya yardımcı olur.  Ayrıca göbek ya da basen hangi bölgeyi eritmek istiyorsanız bölgesel spor hareketleri yapmanız vücudunuzun sarkmadan kilo vermesini sağlar.  Diyet programınıza ekleyeceğiniz günlük detox programları ise vücudunuzdaki ödemi atmaya yardımcı olur.  Tarçınlı yağsız yoğurt, sabahları aç karnına içilen ılık limonlu su hem ödem atmanıza hem de yağ yakmanıza yardımcı olur. Ayrıca evde yapabileceğiniz bir spor olarak pilates bölgesel zayıflamalara en çok katkısı olan spor çeşididir. Göbek bölgenizi eritmek için mekik çekmeniz bölgedeki yağların erimesine yardımcı olur. Vücutta en son zayıflamaya başlayan iki bölge olan göbek ve baseni eritmek için diyetinize de uzun süre sadık kalmalı ve bir kaçamak sonrası diyetim bozuldu diyerek ağlı besinler tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git