[Çözüldü] Greyfurt Suyu Diyeti

[Çözüldü] Greyfurt Suyu Diyeti
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 216 kez okundu.

 

Greyfurt suyu diyeti, Amerika Birleşik Devletlerinde 1930’lu yıllarda piyasaya ”10 günde 5 kilo verdiren diyet” sloganıyla sunulmuş; kısa sürede şöhret kazanmış bir formül. Bu diyete halk arasında mayo klinik diyeti denilse de aslında Mayoclinikle uzaktan yakından bir alâkası bulunmuyor. Greyfurt diyetinin esas noktasını, sebze ve meyve tüketimini sınırlandırıp dengeleyerek; o tür yiyeceklerin yerine protein bakımından zengin gıdalarla beslenmek oluşturur. Ete benzer kolestrol ve yağ açısından bir hayli zengin besin türleriyle beslenmeye çalışılarak bol miktarda greyfurt suyu içmeye özen gösterilir. Greyfurt, içerdiği yağ yakıcı özel vitaminlerle; yenilen et ve diğer proteinli yiyeceklerin bağırsaklarda yağa dönüşmesini engeller. Onları dışarı atar. Bunun içindir ki bu diyet 1980 yılı dolaylarında tekrar halk arasında popülerleşerek birçok insan arasında yayılmıştır.

 

Greyfurt diyetini 7’den 70’e herkes uygulayabilir. Bunun için herhangi bir diyet listesi yeterlidir. Diyetin başarılı olması için günde yalnızca 1 bardak greyfurt suyu içmeli ve yarım adet de greyfurt yenilmeli. Aslında hiçbir diyet programı uygulamadan sadece greyfurt suyu içerek de zayıflamak mümkün. Ancak bazı insanlar sağlıksız beslendikleri için uyguladıkları diyetten maksimum verimi alamayabilirler. Günde 1 bardak greyfurt suyu içen ve yarım tane greyfurt yiyen bir insanın ay içerisinde 3 kilo verebildiği Amerika’daki diyetisyenler tarafından onaylanmıştır. Doktorlar greyfurt diyeti yapacak insanların günlük en fazla 800 kalori almaları gerektiğini söylüyorlar. Bu noktada biz de sizlere, hafif bir diyet listesi seçerek greyfurt suyu içmenizi tavsiye ederiz. Bu durumda motivasyon kaybına uğrayarak diyetinizi yarıda bırakma riskini de en alt seviyeye indirmiş olursunuz. Yine de bir greyfurt suyu diyeti örneği verelim:

 

Sabah

2 tane yumurta, 2 tane ince dilim pastırma, şekersiz ve sade bir fincan kahve, yarım adet greyfurt ya da 250 ml greyfurt suyu.

 

Öğlen

-Mevsimlik bir salta ya da çoban salatası, sınırsız miktarda dilediğiniz bir et türü, yarım adet greyfurt ya da 250 ml greyfurt suyu.

 

Akşam

Yeşil lahana deği lde kırmızı lahana, kereviz, pancar gibi nişastasız ve yeşil yapraklı sebzelerden müteşekkil bir salta; sınırsız miktarda ızgarada pişirilmiş balık eti, yarım adet greyfurt ya da 250 ml greyfurt suyu.

 

Uyumadan Önce

-250 mililitre yağsız süt.

 

Greyfurt diyeti listesinde yer alan salatalarda aksi iddia edilmiyorsa yağ kullanmak serbesttir. Yiyecekleri imkanlarınız doğrultusunda pişirerek yemenizi öneririz. Greyfurt suyuna kesinlikle şeker katmayın.

 

Greyfurt Mucizesi

Greyfurt, düşük bir karbonhidrat miktarına sahip olduğu ve orta seviyede protein barındırdığı için herkese tavsiye edilen bir yiyecektir. Greyfurt içerek yahut da yenerek kalorilerin bir miktarı zaten yakıldığı için verdiğimiz diyetin başka bir türlüsünü uygulamak ya da sadece sağlıklı beslenmeye dikkat ederek düzenli bir şekilde spor yapmak; tabii bunları yaparken greyfurt da tüketmek kilo vermenize yeterli olacaktır.

greyfurt-suyu-diyeti

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git