[Çözüldü] Hangi Egzersiz Kaç Kalori Yaktırır?

[Çözüldü] Hangi Egzersiz Kaç Kalori Yaktırır?
7 Mart 2017 tarihinde eklendi, 241 kez okundu.

Günümüzde obezite sorunu gittikçe yaygınlaşıyor. Herkes kilolarından şikayetçi. Bunun da nedenlerinden en önemlisi fastfood kültürüdür. Bu sorunları aşmak için ilk önce yaşam tarzımızı değiştirmemiz gerekir. Sonra da mutlaka spor yapılmalı. Bu nedenle sizin için hangi egzersiz kaç kalori yaktırır konusunu hazırladık.

Koşu: 45 dk’ lık bir koşu ile 450 kalori harcayabilirsiniz. Fakat ilk önce vücudunuzu iyice ısıtın ve spor ayakkabısı giyin.  Koşu aynı zamanda kalp ve solunum yolu için faydalıdır.

Kaya Tırmanışı: Bir kayadan diğer kayaya ulaşmak fazla enerji harcamaya neden olur. 45 dk 371 kalori yakarsınız. Kalbinizi yoracağı için çok sık tekrarlamayın.

Bisiklet Sürmek: Mükemmel bir egzersiz olan bisiklet kullanmak ayrıca çok iyi bir kardiyodur. Kalbinize iyi gelir. Kendi hızınıza bağlı olarak her yarım saatte bir 300 veya 400 kalori yakabilirsiniz.

Yüzme: Harika bir vücut antrenmanı sağlayan yüzme, enerji harcamanız pozisyonlarınıza bağlı olarak yarım saatte 360 kalori yakabilirsiniz.

Boks: Ringde yere düşmemek için gayret ederseniz iyi hareket etmiş olursunuz. Bunun sonucunda 30 dakika da 325 kalori kaybedebilirsiniz. Kaslarınızın dayanıklılığı yükselecektir. Solunum ve kalp sağlığı için iyi bir spordur.

Raket Topu: bu spor da solunum ve kalp sağlığını iyileştiren hareketlerdendir. Yarım saatte 300 kalori yakabilir, bedeninizin alt kısımlarını güçlendirebilirsiniz. Bu idmanda ayak bileğinizi iyi ısıtmanız gerekiyor olası bir burkmaya karşı.

Basketbol: oyunu oynarken durmadan hareket edildiği için yarım saatte 288 kalori yakmanız mümkün. Esnekliğinizi arttırır. Basketbol da ani dönüşler yapıldığından iyi ısınmanız gerekiyor.

Tenis: Çok eğlenceli oyun olan tenis çeviklik ve hız gerektirir. Yarım saatte yaklaşık olarak 250 veya 300 kalori yakabilirsiniz. Oynamaya başlamadan önce ayak bileğinizin sağlığı için spor ayakkabınızı iyi seçmeniz gerekir.

Kros Kayağı: soğuk metabolizmayı hızlandırır. Kar yağarken karla ne kadar yakınsanız o kadar iyi yakarsınız yarım saatte yaklaşık olarak 270 kalori kaybedersiniz.

Buz Pateni: eklemlerinizi yormadan koşabilmenin tadını çıkarabildiğiniz bir spor olan buz pateni size yarım saatte 252 kalori yaktırabilir. Kalçanız ve uyluğunuzun sağlığı için harika bir egzersizdir.

Kürek Sporu: omuz ve pazılarınız için mükemmel bir spordur. Fazla enerjinizi atmanın yanında yarım saatte 280 kalori yakabilirsiniz. Kürek için özel satılan çeşitli materyaller bulunmaktadır.

Spor yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri ve en önemlisi devamlılıktır. Az da olsa sürekli olması gerekir. Ayrıca diyet yapan bir insan için olmazsa olmazıdır çünkü vücudu sarkmalara karşı toparlayacak olan spordur.

Bir de bol bol su tüketmelisiniz, hem spor yaparken kaybettiğiniz sıvı için hem de vücuttaki toksinleri atmak için günlük iki litreden az olmaması gerekir. İdeal su alım miktarınızı boy, kilo ve yaş faktörlerine göre hesaplamanız gerekmektedir.

Herhangi bir sportif faaliyete başlamadan önce ısınma hareketlerini gerçekleştirerek tüm kaslarınızı spora hazırlamanız vücut sağlığınız açısından önemli bir etkendir.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git