[Çözüldü] Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

[Çözüldü] Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 170 kez okundu.

Formda kalmak isteyen ve belirli bir diyet programını uygulayan kadınların büyük çoğunluğu, bu süreçte metabolizmayı hızlandırarak yağ yakılmasını ve daha kolay kilo vermeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda bir çok değişik uygulamaya başvurulmakta; bunların bir kısmı etkili olmakta ancak bir kısmı çok fazla olumlu bir etki yaratmamaktadır. Kulaktan kulağa dolaşan metabolizmayı hızlandıran çay tarifleri arasından bazıları gerçekten de hayal ürünü niteliğinde. Hatta son dönemlerde sosyal medya üzerinden de satılmaya başlanan bu tarz ürünlerin tüketimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bilmediğiniz veya güvenmediğiniz yerlerden kesinlikle bu tarz ürünleri satın almayınız. Zira çok büyük hasarlara yol açabilecek sağlıksız “sağlık ilaçları” piyasada bulunmaktadır.

Metabolizmanın hızlandırılmasının istenmesinin temel sebebi, herhangi bir egzersiz veya spor aktivitesi yapmadan kalori harcanmasını sağlamaktır. Yeşil çay, beyaz çay, zencefil çayı, tarçın çayı ve mate çayı gibi başlı başına metabolizmayı hızlandıran bitkisel çaylar bulunmakla beraber; bunların karıştırılması ve başka besinler eklenmesiyle etkili tarifler ortaya çıkmaktadır. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan birçok çay tarifi bulunmaktadır. Bunlardan en popüler olanları ve en yararlı olanları şu şekildedir;

Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifleri

İştah Kesen ve Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifi

-1 adet kabuklu elma

-1 adet limon

-1 adet çubuk tarçın

-5 adet karanfil

-2,5-3 litre su

Elma ve limonları yıkadıktan sonra kabuklarını soymadan kesin ve diğer malzemelerle beraber bir tencereye koyun. Suyun seviyesi yarıya inene kadar kaynatmaya devam edin. Daha sonra bir süre demlenmeye bırakın ve süzgeç yardımıyla limonları ve elmaları ezerek süzün. Aç karnına, yemeklerden önce günde 3 bardak tüketebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu çayı buzdolabında 2 gün boyunca saklayabilirsiniz.

Metabolizma Hızlandıran Çay Tarifi

-1 litre su

-1 çay bardağı demlenmiş yeşil çay

-1 çay kaşığı tarçın veya 1 adet çubuk tarçın

-1 kaşık bal

-Yarım çay bardağı taze sıkılmış limon suyu

-Yarım yeşil elma

1 litre suyun içerisine demlenmiş olan yeşil çayı ekleyin. Tarçın, bal ve limon suyunu blender yardımıyla iyice ezin ve bu karışımı da suyun içerisine ekleyin. Son olarak karışımın içerisine sıcak su ekleyin ve 15 dakika kadar demlenmeye bırakın. Daha sonra süzerek tüketebilirsiniz.

Metabolizmayı Hızlandıran Beyaz Çay Tarifi

Bir miktar suyu kaynattıktan sonra 8-9 dakika kadar bekletin. (Kaynamış olan suyun içerisine beyaz çayı hemen eklemeyin) Daha sonra suyun içine beyaz çayı ilave edebilirsiniz. 1 fincan beyaz çayı demlemek için 2 çay kaşığı kadar beyaz çay yaprağı yeterlidir. Beyaz çay yapraklarını ekledikten sonra 10 dakika kadar demlenmeye bırakın ve daha sonra süzerek içebilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandıran çayları genellikle günde 3 defa her öğünden yaklaşık olarak 1 saat önce tüketmeniz önerilmektedir. Çayı düzenli bir şekilde tükettiğiniz zaman metabolizma hızınızın arttığını gözlemleyeceksiniz.

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git