[Çözüldü] Yeşil Çay Diyeti

[Çözüldü] Yeşil Çay Diyeti
24 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 363 kez okundu.

Son zamanlarda özellikle sosyal medya aracılığı ile birçok zayıflama çayları satışa sunulmuştur. Ancak bunların zayıflamada bir etkisi olmadığı da görülmüştür. Zayıflamak için tüketilebilecek en kaliteli bitki çayı yeşil çaydır. Ancak o bile tek başına tüketildiği zaman bir anlam ifade etmemektedir. Metabolizmanızı hızlandırmaya elbette etkisi olur. Ancak aldığınız kalori verdiğiniz kaloriden fazla olduğu taktirde zayıflamanız mümkün olmayacaktır. Yeşil çay ile enerjinizi toplayabilir ve metabolizmanızı hızlandırarak daha fazla kalori yakabilirsiniz. Ancak bununla birlikte diyet ve spor da yapmanız gerekir.

Yeşil çay siyah çay ile aynı bitkiden üretilir. Ancak yeşil çay fermente edilmez ve bu sayede daha faydalı bir hal alır. Yeşil çay içerdiği kafein ile metabolizmanın hızlanmasına sebep olur ve bu şekilde de vücuttaki yağların yakılması kolaylaşır. Yeşil çay yağ yakımı için teşvik edicidir. En çok da kilolu insanlarda etkili olmaktadır. Yeşil çay ayrıca antioksidan zenginidir.

  Yeşil çay diyeti ortalama bir ay süreli bir diyettir. Yeşil çay diyeti ile de verilen kilo kişiden kişiye bünyelerine göre farklılık gösterir. Ancak hedeflenen kilo kaybı ortalama on kilodur. Bu diyette hedeflenen hayatınızın her anına yeşil çayı sokmaktır. Yeşil çayın bir zararı çok fazla kafein içerdiği için uykunuzu kaçırabilmesidir.

  Yeşil çay diyeti için dünde en az 1 litre yeşil çay içmeniz gerekir. Yeşil çay vücuttaki tüm yağlarla savaşır ve kilo vermenizi sağlar. Diyet boyunca balık ürünleri istediğiniz kadar tüketebileceğiniz bir besindir. Ancak yağda kızarmış şekilde değil ızgara ya da buğulama olarak yemelisiniz. Günde en fazla iki tane yumurta yemelisiniz. Mümkün oldukça haşlanmış yumurta tercih edin. Sebze tüketimi için bir sınırlama yoktur. İstediğiniz gibi sebze yemeklerini az yağlı olmak şartı ile tüketebilirsiniz. Meyveler şeker oranı yüksek besinlerdir. Bu nedenle gün içinde çok fazla tüketmemek gerekir. Ancak meyveleri de diyet listenizde bulundurmalısınız. Günde 2 porsiyon meyve tabağı tüketebilirsiniz. Süt ve süt ürünleri tüketimi için de tek sınırlama tuzsuz ve yağsız olmasıdır. 0Onun dışında süt ürünlerini de bol miktarda tüketebilirsiniz.

 

yesil-cay-diyeti

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git