Ana sayfa Sağlıklı Yaşam Dil Renginizden Sağlık Analizi Yapabilirsiniz

Dil Renginizden Sağlık Analizi Yapabilirsiniz

Dil insanın sağlık durumunu yansıtan en önemli organlarından biridir. Tabi ki bunu yorumlamak için bir takım bilgilere ihtiyaç duyarsınız. Yazımızdaki resimlere bakarak sizde sağlık durumunuz hakkında kesin ve net bilgiler edinebilirsiniz.

Öncelikle dilden sağlık analizi yapmak için en uygun vakit sabah uyandıktan sonra dişlerinizi fırçalamadan evvel ki zamandır. Çünkü bu vakit dilinizin gün içinde yediklerinizden, içtiklerinizden etkilenmediği bir zamandır. Ayrıca doğru analiz etmek için iyi bir ışık açısına da ihtiyacınız olacaktır. Böylece dilinizin görüntüsü hakkında en net bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dil Renginiz ve Anlamı

Açık Pembe en iyi dil rengidir. Bu kişiler oldukça sağlıklı dokulara sahiptir. İçiniz rahat bir şekilde hayatınızı sürdürebilirsiniz.

Kırmızı dil rengi tehlikeli hastalıklara işarettir. Vücudunuzda bulaşıcı bir takım hastalıklar olabilir. Doktora görünmekte fayda vardır.

Parlak Kırmızı kalbiniz ile ilgili problem olabileceği anlamına gelir. Ayrıca kan basıncı ile ilgili düzensizlikler olabilir.

Sarı dil mide ya da karaciğeriniz ile ilgili bir sıkıntı olabileceği anlamına gelir. Mutlaka doktora gitmeniz gerekmektedir.

Mor renk dil akciğerleriniz ve kalbiniz ile ilgili bir problem yaşadığınızı gösterir. Özellikle akciğerinizle ilgili mutlaka doktora gitmeniz gerekmektedir.

Dilinizin rengi maviye yakınsa bu böbreklerinizde bir sorun olduğunu gösterir.

Eğer soluk renkli bir diliniz varsa bu vücudunuzda vitamin eksikliği olduğu anlamına gelir

 Beyaz dil vücudunuzda mantar yada grip hastalığının olabileceği anlamına gelir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz