Ana sayfa Diyet Listesi Dukan Diyeti Özet Bilgisi – Kısa Özeti

Dukan Diyeti Özet Bilgisi – Kısa Özeti

Bir çok kişi diyet yapmaya ancak kilo aldığında başlar. Uzun uğraşlar sonucu kilo verir ve belli bir dönem fit bir vücutla yaşar ancak daha sonra verdiği kiloları yeniden alır. Bu döngü sürekli olarak devam eder ve insanlar bu döngüden ötürü diyet yapmaktan bıkarlar. Aslında diyet yapmak çok doğru bir davranış değildir. Bunun yerine sağlıklı yaşam ile hem güzel beslenir hem de diyet yapmadan zayıf kalabilirsiniz. İşte dünyaca ünlü Dukan Diyeti bu mantıkla doğmuş bir “Sağlıklı Yaşam Tarzıdır.”

Dukan Diyeti, sizi 4 farklı adımla zayıflatacak bir yaşam tarzı programıdır. Birinci adımda vücudunuzda bulunan fazladan kilolarınızdan kurtulursunuz, diğer iki adımda ise ulaştığınız ideal kiloyu yaşam boyu korursunuz. Kısaca dukan diyetinin adımlarını yazalım böylece yapacağınız zayıflama aşamalarını öncesinde tanımış olun.

1. Aşama: Atak Evresi

Bu evrede genel olarak proteinli ve saf proteinli tam 72 farklı yiyecek ile besleniyoruz. Atak evresi kilonuza göre ortalama olarak 2 ile 7 gün arasında sürer. Bu aşamada bu 72 farklı yiyeceği istediğimiz kadar tüketebiliyoruz. Evet yanlış duymadınız istediğiniz kadar tüketebiliyorsunuz. Bu diyetin en büyük özelliklerinden biride işte bu. Kesinlikle aç kalmıyorsunuz.

2. Aşama: Seyir Evresi

Seyir evresinde 1. aşama olan Atak evresindeki 72 adet besini tüketmeye devam ediyoruz ayrıca bunların yanında 28 farklı çeşit sebzeyi de tüketebiliyoruz. Yani protein ve sebze evresi olarak adlandırabiliriz. Tabi bu besinleri nasıl tüketeceğinizi sizlere daha sonra ayrıntılı olarak anlatacağız.

3. Aşama: Güçlendirme Evresi

Güçlendirme evresi artık sizin için oldukça rahatlatıcı bir evredir. Atak ve seyir evresindeki besinleri tüketebiliyoruz ayrıca bu besinlere ek olarak Meyve, Sebze, Peynir ve Nişastalı gıda ürünlerini de menülerinize ekleyebiliyorsunuz. Tüm ayrıntıları yine diğer yazılarımızda ayrıntılı olarak vereceğiz.

4. Aşama: Koruma Evresi

Bu evrede artık her şey bitmiştir. Kilolarınızdan kurtulmuş bir durumdasınızdır. Bundan sonra yapmanız gereken kilo almayı engellemek ve var olan durumunuzu korumaktan ibarettir. 3 kolay kuralın yer aldığı bu evrede Protein besinlerinin tüketildiği Perşembeler de vardır.

Dukan Diyeti ünlü Diyetisyen ve Tıp Doktoru Dr. Pierre Dukan tarafından 35 yıllık bir tecrübe sonucunda oluşmuştur. Her hangi bir pazarlama taktiği olmamasına rağmen bu programı uygulayan milyonlarca kişi tarafından dünyanın en iyi diyeti olarak tarihe geçmiştir. Dr. Pierre Dukan’ı bugün 20 milyondan fazla kişi takip etmektedir. Kalori hesabı yapmadan kilo verebileceğiniz tek diyet Dukan Diyetidir.

Dukan Diyeti 20 farklı ülkede milyonlarca kişi tarafından uygulanmış ve 10 farklı dile çevrilmiş efsane bir yapıttır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz