[Çözüldü] Gelin Ve Damat Diyeti

[Çözüldü] Gelin Ve Damat Diyeti
7 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 242 kez okundu.

 

Her insan evlendiği gün sağlıklı olmak ve güzel görünmek ister. Ancak bu bazı çiftler için sorunlu bir süreci de beraberinde getiriyor. Stres, durağanlık ve ofis hayatı çoğu çiftin ideal kilolarının üzerine çıkmasına yol açabiliyor. Buna bir de düğün endişesi eklendiğinde iş içinden çıkılması güç bir şey haline gelebilmekte. Ama her şeye rağmen bu süreci itidalli bir şekilde geçirmekte fayda var. Çünkü muhtemelen yalnızca bir kez evleneceksiniz ve bunu kendiniz için bir zulüm hâline getirmemekte fayda var. Bu tür özel günlerin her zaman için keyfini çıkarmak gerek. Zira ev seçmek, hediyeler almak, eksik eşyaları tamamlamak varken bir de kiloları dert etmek hakikaten zor bir iş. Ama yine de kilo vermeye de vakit ayıracaksanız; mutlaka bir diyetisyenle görüşmelisiniz. Gelin ve damat diyeti sayesinde hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo verme ihtimaliniz çok yüksek!

 

 

Formda Olmak İstiyorsanız Kahvaltı Şart!

İnsanlar; kahvaltı ettikleri günlerde etmedikleri günlere oranla daha enerjik ve mutlu olurlar. Bu yüzden kahvaltı yapmak; huzurlu bir günün anahtarıdır. Bu sayede düğün hazırlıklarını daha sakin bir kafayla yapabilir, günün verimini artırabilirsiniz. Ayrıyeten kahvaltı yapmanın kilo vermek için çok önemli bir nokta olduğunu da unutmayın. Çünkü kahvaltı yaparak güne başlamak; yağ depolama olasılığını bir hayli artırır!

 

 

Taşıt Kullanmayın!

-Evet, çok meşgulsünüz belki vaktiniz çok az… Ama yine de hareketli olmakta fayda var. Günde 45 ya da 1 saatlik yürüyüş temposuyla bile kilo vermek için çok gerekli. Üstelik düzenli yürüyüşler, mutluluk hormonu da salgılatarak kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar!

 

Ara Öğünleri Atlamayın!

-Düzenli ve sık beslenmek, kan şekerinin dengelenmesinde en büyük etkendir. Bu şekilde metabolizma hızınız artar! Bu nedenle metabolizma hızınızı artırmanızda fayda var! Düğün hazırlıkları çok zorlu bir süreçtir; bir hayli zaman gerektirir. Ama yemek yemeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Çantanızda mutlak surette bir tane organik meyve suyu ve bir miktar kuru meyveler; biraz da badem bulundurun ve iki saatte bir bunlardan atıştırarak kendinizi tok tutmaya çalışın.

 

Bol Bol Su İçin!

-İnsanların birçoğu çay içmeyi su içmekle bir tutarlar. Ama bu çok yaygın yapılan bir yanlıştır! Günlük sıvı gereksinimi insandan insana değişir. Bedenin, besinlerden alınan 1 kalori başına 1.5 mililitre suya ihtiyacı vardır. Bu yetişkin bir insan için günde 2-3 litreye tekabül eder. Bu yüzden yanınızda mutlaka pet su bulundurun ve sık sık içerek vücudunuzu temizleyin!

 

Ödemlere Karşı Dikkat Edin!

-Ödemlere karşı önleminizi alarak tuz ve tuzlu gıdaların tüketimini olabildiği kadar azaltın. Bunun için tuz içeriği düşük olan diyetleri araştırıp uygulayabilirsiniz. Madem suyu içmeyin! Çünkü hassas bir metabolizmaya sahip insanlarda; ödem artışını hızlandırır!

gelin-ve-damat-diyeti

Content Protection by DMCA.com
 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git