Ana sayfa Sağlıklı Yaşam Göbek Eriten Yiyecekler Nelerdir ?

Göbek Eriten Yiyecekler Nelerdir ?

Göbek eriten yiyeceklerin neler olduğunu bilirseniz hem tok kalıp hem de sağlıklı bir şekilde özellikle göbek bölgenizden kilo verebilirsiniz. Yüksek lif oranı içeren göbek eriten yiyeceklerin tam listesi.

Yabancı uzman bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre bazı yiyecekler yüksek lif oranlarından dolayı karın yağlarının eritilmesinde ve göbek bölgesinin incelmesinde son derece etkilidir. Bu da kendinizi fazla yormadan sadece bu besinleri tüketerek kısa zamanda sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğiniz anlamına geliyor. İşte yağ yakıcı ve göbek eritici besinlerin tam listesi burada.

SOĞUTULMUŞ PATATES PÜRESİ

Patates soğutulmuş püre şeklinde olduğu zaman yüksek oranda lif içerir. Lif ise size açlık hissi veren hormonların üretimini engeller. Ayrıca yağ yakımını inanılmaz hızlandırır.

Elma Sirkesi Zayıflama 2010

ELMA SİRKESİ

Her salatanıza mutlaka elma sirkesi ekleyiniz. Kullanabildiğiniz kadar kullanın çünkü elma sirkesi yağ depolanmasını engelleme konusunda çok ama çok güçlü bir etkiye sahiptir. Balık ile beraber bol bol tüketmenizde fayda var.

ASPİR YAĞI

Yüksek asit oranı ile aynı elma sirkesi gibi salatalarda ve balıklarda kullanılırsa yüksek yağ yakımı sağlar. Hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlar.

ARMUT

Armut kalori açısından oldukça düşük orandadır. Ayrıca yüksek oranda lif içerir. Böylece hem az kalori alıp hem de uzun süre tok kalabileceğiniz bir sihirli meyvedir armut. İçerdiği antioksidanlar da yağ yakımında yardımcı olur.

 

AY ÇEKİRDEĞİ

Doymamış yağ oranı yüksek olan ay çekirdeği özellikle göbek yağlarının erimesinde etkilidir. Ancak çok tüketmemek gerekiyor.

MUZ

Zayıflatıcı ve yağ yakıcı özelliği ile ön plana çıkan muz tüketilmesi oldukça kolay bir besindir. Muz ayrıca yüksek oranda potasyum içerir. Potasyum ise ödem oluşmasını engeller. Ayrıca vücutta kilo tutulmasına sebep olan sodyumun vücuttan atılmasında fayda sağlar.

ÇİLEK

Eğer bir meyvenin rengi kırmızı ise o meyve antioksidan özelliğine sahiptir. Antioksidan açısından yüksek oranlara sahip olan çilek kalp krizinin engellenmesinde ve cildin genç kalmasında da çok etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırıp dokulara güden oksijen oranını arttırdığı için yağ yakımını hızlandırır. Yoğurt ile beraber tükettiğinizde oldukça doyurucu bir öğün olarak da işlev görür. Kas yapınızı da güçlendirdiği için kas yapan kişiler tarafından da tercih edilir.

SİYAH FASULYE

Siyah fasulye yüksek oranda lif ve  protein içerdiği için sizi oldukça uzun süre tok tutar.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz