Ana sayfa Sağlıklı Yaşam Hızlıca 10 Kilo Vermek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Hızlıca 10 Kilo Vermek İçin Ne Yapmak Gerekir?

10 kilo vermek için aslında önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır. Sadece doğru beslenerek diyet yapmadan kısa zaman 10 kilo verebilirsiniz.

10 Kilo Vermek İçin Yapmanız Gerekenlerin Kısa Bir Özeti;

 1. Günlük Aldığınız Kalori Değerinden 500 Kalori Azaltın.
 2. Karbonhidrat yani unlu mamul alımını bitirin ya da çok azaltın.
 3. Öğünleriniz meyve, sebze ve yağsız proteinlerden oluşsun.
 4. Her gün 8 ile 13 bardak su için.
 5. Her hafta 150 dakika “Kardiyo Egzersizi” yapın.
 6. Gün içinde çok sık hareket edin. Asansör kullanmayın.

Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız günlük olarak aldığınız kalori miktarını azaltmanız gerekmektedir. Ne kadar az kalori girişi olursa o kadar fazla yağ çıkışı olur.

Örnek vermek gerekirse gün içinde toplamda 500 kalori daha az tüketirseniz haftada 2 kilo civarı kilo verirsiniz bu da aylık 8 kilo vermek demektir. Ancak çok kilo vermek uğruna almanız gereken kalori miktarının da altına inerseniz bu da sizde problemlere sebep olabilir.

Karbonhidrat Alımını Azaltın; Az öncede dediğimiz gibi günlük almanız gereken karbonhidrat miktarını azaltırsanız kilo verirsiniz. Bunun içinde vücudunuza karbonhidrat en çok hangi besinden giriyor bunu bilmeniz gerekmektedir. Bunların en başında ekmek, pirinç, kraker, makarna gibi besinler yer almaktadır.

Saf Protein ile Beslenin; En kolay zayıflama yöntemi saf protein ve meyve ile beslenmedir. Bu şekilde hem tok kalırsınız hem de sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Protein hızlı kilo vermeniz gereklidir. Yumurta, tavuk eti, dana eti, süt ürünleri hep birer protein kaynağıdır.

Gün içindeki her öğününüzde mutlaka protein ve meyve tüketin bu sizin bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

Abur Cubur Gıdalardan Uzak Durun; Bu gıdalar sizin kilo vermenizi oldukça zorlaştırır. Tamamen uzaklaşmak illa şart değildir ancak ne kadar az tüketirseniz kilo vermeniz o kadar kolaylaşır. Canınız çok çektiyse yiyeceğiniz abur cuburun kalori oranı 100 kalori civarında olmalıdır. Bunu asla geçmeyiniz. Ayrıca alternatif olarak küçük bir parça kurutulmuş meyve, meyveli yoğurt, fındık türevi besinler ile de sağlıklı bir şekilde atıştırma yapabilirsiniz.

Bol Su Tüketin; Su kilo vermenize yardımcı olan harika bir içecektir. Su içmeden kilo vermeniz çok zordur. Günlük olarak 8 ile 13 bardak arası su içmeniz gerekmektedir. Su içmeyi sevmiyorsanız bunun yerine çay, şekersiz kahve türevi içeceklerde tüketebilirsiniz.

Her yemekten önce içebildiğiniz kadar su için böylece o öğünde tüketeceğiniz besin miktarı oldukça azalır. Mide doyduğunu şişkinliğinden anlamaktadır. Ne kadar şişerse o kadar az besin tüketirsiniz. Şekerli soda, kola gibi içeceklerden uzak durun bunlar günlük içmeniz gereken sıvı grubuna girmediği gibi ayrıca kilo almanıza da sebep olabilir.

Spor Yapın; Kilo sadece kalori oranını azaltarak verilmez ayrıca varolan kilolarınızdan kurtulmak için de spor mutlaka yapmalısınız.

 • Haftada en az 150 dakika kardio çalışın bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız youtube ya da akıllı telefonlar için uygulama kullanabilirsiniz
 • Yapabileceğiniz egzersizler seçin kendinizi aşırı yormayın.
 • Aerobik ve pilates gibi evde yapılabilecek etkinliklerde kullanabilirsiniz.
 • Dışarıda ya da evde koşu bandında 30 dakikalık koşular yapınız.
 • İşinize yürüyerek gidiniz, asansör yerine merdiven kullanın.

dukandiyeti.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz