Ana sayfa Sosyal İçerik Karıncalardan Doğal ve İlaçsız Nasıl Kurtulunur ?

Karıncalardan Doğal ve İlaçsız Nasıl Kurtulunur ?

Karıncalar, gerek evlerde gerek bahçelerde her yeri kümeler şeklinde saracak kadar güçlü ve minik hayvanlardır. Özellikle de evlerde sık sık karşılaşılan büyük sorunlardan biri haline gelen karıncaları doğal yolla öldürme ve kurtulma yolu olarak pek çok yol denenmektedir. Ancak çoğu zaman bu soruna bir çözüm bulunamamış ve karıncalarla baş etmeye devam edilmiştir. Evlerin çoğunlukla mutfak bölümünde karşılaşılan karıncalar, büyük bir küme halinde saldırışa geçmektedirler. En ufak bir kırıntı olduğunda dahi mutfağınızda onlarca karınca ile karşı karşıya gelmeniz olağan bir durumdur. Ufak tefek birkaç karınca da etrafta yer alabilir. Ancak az miktarda karınca sizleri rahatsız etmezken, gün geçtikçe çoğalırlar. Böylelikle sayıları artmakta olan karıncalar sizi tüm işlerinizden alıkoyabilir. Yemek yapmanız zorlaşabilir, masa üzerlerinde bıraktığınız her şeyi istilaya uğratabilirler ve gün geçtikçe kurtulmanızda da zorluklar meydana gelebilir.

Karıncalardan Doğal Bir Şekilde Kurtulma Yollarından Birkaçı

Karıncaları doğal yolla öldürme ve kurtulma yolu olarak geçmişten günümüze kullanılmakta olan en etkili yöntemlerden birisi salatalık kabuklarıdır. Salatalık kabuklarının kokusuna ve yapısına dayanamayan karıncalar, yolların üzerinde bir salatalık kabuğu gördüklerinde derhal geri dönmeye karar verirler. Salatalığın kokusundan ve sıvı yapısından etkilenen karıncalar, bir daha oraya gelmemeye karar verirler. Aynı şekilde bir limon dilimi ya da kabuğu da aynı işlevi görmektedir. Limonun sarı renginden ve ekşi yapısından etkilenen karıncalar, limon kabuklarının olduğu yerden uzak dururlar. Daha da etkili ve hijyenik bir yöntem aradığınız takdirde, bir sprey şişesinin içerisine, karıncaları yok edecek miktarda su ve bulaşık deterjanı koyduğunuzda, bir miktar püskürtmeniz yeterli olacaktır. Karıncalar derhal dağılır ve birkaç gün uygulamaya devam ettiğiniz takdirde, tamamen yok olduklarını görürsünüz. Bebek pudrası ve kahveden de yararlanabilirsiniz. Bebek pudrası ve kahvenin kokusundan hiçbir zaman hoşlanmayan karıncalar, döktüğünüz yerlerden uzak duracaklardır.

Karıncalardan Doğal Kurtulma Yollarını Uygulamak Oldukça Basit

Karıncalar her geçen gün üreyen, çoğalan ve her alanı kolaylıkla istilaya uğratabilen hayvanlardır. Onları öldürmek ya da kurtulmak için ise birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri uygulamak da bir hayli kolaydır. Salatalık kabuğu yöntemini kullanmak istediğinizde, yalnızca üç dört salatalık kabuğunu karıncaların giriş noktalarına koymanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde limon dilimleri ya da kabuklarını da karıncaların gezindiği yerlerde bırakmanız yeterli olacaktır. Bebek pudrası ve kahve gibi toz şeklindeki kurtulma yöntemlerini, yeterli miktarda giriş kısımlarına dökmeniz gerekecektir. Sıvı yöntemlerden birini kullanacağınız zaman ise, küçük bir şişe kullanmanız gerekmektedir. Sıvı yöntemleri hazırlayarak şişelerin içerisine koymalısınız. Bitene kadar kullanabilirsiniz. Sıvı yöntemler etrafı biraz ıslatabilmektedir ancak en etkili yöntemlerden birisidir. Bu nedenle yalnızca 2 ya da 3 gün uygulamanız yeterli olur. Böylece karıncalardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Zamanla hiç birinin kalmadığını da göreceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz