Ana sayfa Sosyal İçerik Parmağınızı Bu Şekilde Tutunca Ne Olacağına İnanamayacaksınız

Parmağınızı Bu Şekilde Tutunca Ne Olacağına İnanamayacaksınız

Ellerinize baktığınızda sadece parmaklarınızı görüyorsanız aslında atladığınız bazı şeyler vardır. Avucunuzda ve parmağınızda size fiziki ve zihinsel olarak güç kazandıran bir çok aktif nokta bulunmaktadır. Şimdi sizlere el parmaklarınız ile yapabileceğiniz mucizelerden bahsedeceğiz.

Baş Parmak

Başparmak anksiyete ve baş ağrılarından sorumludur. Sinirsel bir baş ağrısı yaşıyorsanız, başparmağınızı yumuşak bir şekilde yaklaşık 5 dakika boyunca resimdeki şekilde sıkıca kavrayınız. Uzmanlara göre bu hareket ağrılarınızı ciddi anlamda azaltacaktır.

İşaret Parmağı

Bu parmak, kas ağrılarını ve psikolojik sıkıntıları, korku ve utanç duygularını kontrol eder. Minnesota Üniversitesi’ndeki çalışmalara göre sırt ve kas ağrısı olan hastalar bir dizi işaret parmağı refleks terapisi sonrasında kendilerini daha iyi hissettiler. 5 dakika boyunca işaret parmağınıza yapacağınız bu kavrama hareketi size iyi gelecektir.

Orta Parmak

 

Orta parmağınızı kavradığınız da rahatsız edici, öfkeli veya her zamankinden daha yorgun hissettiğiniz durumlarda size iyi gelir. Çalışmalar böyle bir egzersizin kan basıncını düşürdüğünü ve sizi yatıştırdığını gösteriyor.

Yüzük Parmağı

Yüzük parmağınızı yumuşak bir şekilde 5 dakika boyunca ovalarsanız, negatif duygular ve sıkıntılar ortadan kaybolacaktır. Sakin olmayı ve solunum almayı unutmayınız.

Serçe Parmağı

Küçük parmak benlik saygısı, stres ve sinirlilikten sorumludur. Eğer bu duygularınızdan kurtulmak istiyorsanız 5 dakika boyunca bu masajı yapmanız yeterlidir. Yaparken güzel şeyler düşünmeye çalışın.

Surya Mudra Hareketi

Bu hareket, sindiriminizi ve metabolizmanızı geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bu teknik düşük kan basıncı ve iştah kaybı için de kullanılır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı giriniz